Ashwagandha- niezwykły indyjski żeń-szeń

Autor testu i zdjęć: Monika z blogu Łodyżka

 

 Znasz to uczucie kiedy znajdujesz zioło czy surowiec o właściwościach, których zawsze poszukiwałeś? Że jest tak fantastyczny, że dziwisz się dlaczego jeszcze nie trąbi o nim cały internet? Zastanawiasz się, jak to możliwe, że dopiero niedawno odkryłeś to cudo, a z drugiej strony cieszysz się, że udało Ci się na nie trafić. Przecież mogłeś przejść obok i nie zauważyć dziwnie nazwanego zioła. Aszwa, co? Pierwsze słyszę:)

 

Ashwagandha (Withania somnifera), zwana również indyjskim żeń-szeniem, jest to jedno z najważniejszych ziół medycyny ajurwedyskiej- było stosowane w leczeniu reumatyzmu, osłabienia pamięci, ogólnego wyczerpania oraz niemocy płciowej. Jest to również świetny adaptogen. Co to znaczy? Że mamy do czynienia z lekiem ziołowym wzmacniającym nasze cechy adaptacyjne na przewlekły stres, pomagającym zaadaptować się do środowiska, nowego otoczenia (np. nowa szkoła, praca). Ashwagandha ma również właściwości tonizujące i relaksujące. Wzmacnia układ nerwowy, dodaje energii życiowej i uspokaja. Zapewnia bardziej regenerujący sen.
Zaciekawiła Cię Ashwagandha? Dowiedz się więcej o jej działaniu oraz zobacz relację ze stosowania na blogu zielarskim Łodyżka:
CZYTAJ DALEJ

Kup Ashwagandha

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *